POZVÁNKA

Milá žena,

vykroč s nami na ženskú cestu po stopách Márie-Magdalény magickým Provensálskom, kde po smrti Ježiša Krista pristala v malej prístavnej dedinke Saintes-Maries-de-la-Mer lodka s Máriou-Magdalénou a jej rodinou a blízkymi priateľmi. Mária-Magdaléna následne zvyšok života strávila vo Francúzsku kde putovala oblasťou Languedoc a Provence a kázala slovo božie až sa nakoniec usadila v jaskyni Sainte Baume kde za ňou prichádzali pútnici počúvať slova Ježiša, slovo božie. Mária-Magdaléna, archetyp ženy v plnom rozkvete života, milenka, oddaná manželka i matka, apoštolka apoštolov a kráľovná svojho života.

Na našej ceste sa pridáme k pútnikom dávnych čias, vystúpame do jaskyne Márie-Magdalény, kde si navnímame vlastnú cestu, cestu nasej duše, kým naozaj sme, čo potrebujeme, aby sme boli šťastné a svietili. Na tomto mieste sa deju zázraky, otvára sa duša, dejú sa nečakané stretnutia, toto miesto dýcha mágiou starých čias, ktorá vyžaruje z každého kamienka, z každého prastarého stromu. Objavíme tu nádherný posvätný prameň Nan-le-pins aj tisícročné duby Gog a Magog.

Na našej ceste tiež budeme spoznávať históriu a krásy Provensálska, navštívime Sain-Maximin s bazilikou venovanou Márii-Magdaléne, precítime nádhernú ženskú energiu tohto miesta, spojíme sa s archetypom Márie-Magdalény v jej hrobke s relikviami. Vydáme sa nacítiť  atmosféru Saintes-Maries-de-la-Mer s krásnym kostolom venovaným Sv. Sáre - podľa mnohých zdrojov dcére Ježiša a Márie-Magdalény, pokračovateľke tzv. Sang Real - svätej krvi. Zároveň si vychutnáme prekrásnu prírodu národného parku Camarque so stádami divoko žijúcich koní, býkov a plameniakov, okúpeme sa v mori a očistíme to, čo nám už na našej ceste doslúžilo.

Naša cesta nás zavedenie spoznávať aj krásy celého tohto magického kraja - niekdajšie sídlo pápežov Avignon, nádherné okrové lesy a skaly v Rousillon, kláštor v Senanque a levanduľové polia i večerné posedenia pri dobrom jedle a víne.

KONTAKT

Ak cítiš volanie pridať sa, kontaktuj nás na francuzskojmj@gmail.com 

alebo telefonicky na 0903 949 312, 0907 811 216, 0907 270 585

PROGRAM

Začiatok pobytu: 3.6. odlet z Viedne do Marseille
Koniec pobytu: 10.6. odlet z Marseille do Viedne

- výlety na silové miesta: Saint Maximin s bazilikou Márie Magdalény, jaskyna Márie Magdalény v Plan d'Aups, mestečko Saintes Maries de la Mer s kostolom Sv. Sáry, Gog a Magog (tisícročné duby, posvätné  miesto druidov)

- výlety za historickými pamiatkami a prírodnými krásami: Avignon (pápežsky palác a záhrady), Rousillon (okrové lesy), Abbaye de Senaque (levanduľové polia, kláštorné produkty z medu a levandule), Gordes (kamenné mestečko), národný park Camarque s možnosťou výletu loďkou a pozorovania divo žijúcich plameniakov, koní a býkov, Cassis (Napoleónova vila)

- ranné naladenia s pilatesom a jógou s Jankou a Tinkou

- tanečné meditácie a otváranie hlasu s Jankami, spievanie piesní a mantier

- obrady na silových miestach s kňažkami Živeny

- odpočinok na plážach v Saintes Maries de la Mer a Cassis

- kakaová ceremónia

- očista vodou z posvätného prameňa Nan le Pins

- Provensálske trhy a úžasné jedlo, ochutnávka vín

DOPRAVA a INFO

Ubytovanie:  apartmánové domčeky neďaleko Cassis s bazénom, štvormiestne domčeky s vlastným sociálnym zariadením a kompletne vybavenou kuchynkou

Strava: vlastné stravovanie

Doprava: lietadlom Vieden-Marseille (pomôžeme so zabezpečením leteniek) a autami po Provensálsku

Sprevádzanie: zabezpečujú Janka Holá, Martinka Kulhányová a Janka Zifčáková

Janka Holá - som žena, milujem svoju cestu, po ktorej kráčam niekedy s ľahkosťou, inokedy aj po hrbolčekoch, no celou svojou dušou ju milujem, je to cesta mojej duše, cesta v spojení s Bohom i Bohyňou. Cítim silné duchovné spojenie s Máriou-Magdalénou i Ježišom a milujem Provensálsko kde som zažila veľmi silné zážitky na osobnej ceste i ako kňažka. Milujem spev a rada ho zapájam do rituálov, milujem cestu kňažky, rada tvorím, venujem sa tancu, jóge, maľbe na sklo. Ženská cesta mi pomohla posunúť sa bližšie k sebe a cítim silné volanie sprevádzať iné ženy na objavovaní ich ciest.

Martinka Kulhányová - patrím medzi ľudí, ktorí majú radi pohyb. Pohyb je moja práca a zábava zároveň. Som cvičiteľka Pilates-u posledných 17 rokov a vediem intuitívne tance v duchu tanečnej medicíny. Milujem cestovanie a objavovanie nových kútov matky Zeme. V živote sa riadim kolobehom prírody a jej múdrosťou. Pomáha mi to zvládnuť každú záležitosť, ktorá ma postretne. Rada tvorím do hmoty - vyrábam všetko čo okrášli moje okolie, rada varím, pečiem a fotografujem. Som spoločenský založená zároveň rada trávim čas sama so sebou.

Janka Zifčáková - som žena …sprievodkyňa, manažérka, tanečníčka, aromaterapeutka … milovníčka krásy, prírody, vôní, histórie a umenia …vášnivá cestovateľka, putovníčka (“fanynka” vedomých krokov), tanečnej medicíny, alchýmie bylín … gurmánka dobrého jedla, vína i kávy … vyznávačka návratu k radosti, láske, ľahkosti a vášni … a šťastná pri pozorovaní sveta:-)

 

Pobyty

6. kúpeľný ročník  "SÁRVÁR - máj 2019"

Keďže minulý rok sa nám v tom Maďarsku veľmi páčilo, tak sme si to zopakovali a boli sme aj tento rok maximálne spokojné. Slniečko vyšlo ako na objednávku a po studenom máji sme si užili jeho teplé lúče, termálnu vodu, masáže a ženské kruhy. Vybrali sme sa aj na prieskum okolia s paličkami a založili sme tak skupinku "Žabky go!" Takže sa vidíme pri prvom výlete...

5. kúpeľný ročník  "SÁRVÁR - máj 2018"

Tento rok sme túžili po zmene a tak sme si vyskúšali kúpele v zahraničí... Navštívili sme Maďarsko, konkrétne kúpele Sárvár. Boli sme veľmi milo prekvapené, dobré jedlo, veľký aquapark s termálnou vodou, výborné masáže a ani jazyková bariéra nevznikla, pretože tretí písomný jazyk po maďarčine a nemčine bola čeština! Zažili sme pravé letné radovánky v super zostave a rozhodne sa tu niekedy ešte vrátime :-)

4. kúpeľný ročník  "Turčianske Teplice - máj 2017"

Ani v roku 2017 sme nevynechali  návštevu kúpeľov. Program bol ako vždy nabitý: cvičenie, procedúry, kúpanie, nakupovanie, tancovanie a mnohé ďalšie aktivity ženského charakteru. Bol to predĺžený víkend plný smiechu, pohybu a radosti. V každom prípade sme boli radi, že sme boli. Bodaj by nám bolo takto častejšie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. kúpeľný ročník  Turčianske Teplice - máj 2016

Pre veľký úspech sme akciu opakovali aj tetno rok. Očakávanie skrášlenia (vonkajšieho aj vnútorného), pohybu a relaxu nesklamalo. Zvládli sme za 4 dni niekoľko termálnych kúpeľov, masáží, rasul, diskotéku a mimochodom sme aj cvičili. Cestou späť sme navštívili Kremnicu, kde sme sa s chuťou najedli v poľovníckej reštaurácii. Krátky ale intenzívny výlet nám dobil baterky na niekoľko dní až týždňov :-)

Pobyty

Super AKCIA  Turčianske Teplice - máj 2015

Na jar 2015 sme vyrazili za aktívnym oddychom do Turčianskych Teplíc. Bol to 4-dňový skrášľujúci pobyt spolu s cvičením 2x denne, takže sme sa nemali čas vôbec nudiť a aktívne sme na sebe pracovali. Užívali sme si cvičenie, masáže, kúpele, sauny, kúpanie, opaľovanie, tancovanie a v neposlednom rade aj nakupovanie. Skrátka babská jazda na jednotku!

 

Pobyty

Trenčianske Teplice máj 2014

Na jar 2014 sme si urobili prvý prieskumný výlet do Trenčianskych Teplíc. Počasie nám maximálne prialo a tak sme si každé cvičenie vychutnávali v nádhernom parku. Je to iná dimenzia, cvičiť na čerstvom vzduchu. Okrem cvičenia sme si užili termálne kúpele, masáže, prechádzky a nezabudli sme aj na nakupovanie...:-) Skrátka, bolo nám tam super a radi si to opäť zopakujeme.