ROZVRH HODÍN    2018/2019

  •     Pondelok        8.15 – 9.30              mierne pokročilí
  •     Utorok            11.00 – 12.00          jógová terapia pre seniorov

 AKÉ ÚČINKY MÁ PRAVIDELNÉ CVIČENIE JÓGY ?

  • Zlepšenie fyzickej a psychickej kondície, posilnenie sebaúcty, disciplíny.
  • Budovanie sily, zlepšenie  ohybnosti, rovnováhy, výdrže a adaptability.
  • Zníženie stresu a napätia,  postupné znižovanie vysokého krvného tlaku, zlepšenie srdečnej činnosti a kapacity pľúc, úprava metabolizmu, regulácia endokrinného systému.

Cvičenie jógy má aj kontraindikácie, ak máte nejaké zdravotné problémy, poraďte sa najskôr so svojim lekárom.

Cena vstupu

  • Jednorázový vstup   7 EUR
  • Permanentka na 10 vstupov (platnosť najviac 3 mesiace)  60 EUR
  • Jóga pre seniorov 10 vstupov 50 EUR
  • Individuálna hodina 20 EUR

Inštruktor Katarína Matulíková

0903 130 826, catymat@gmail.com

 

JEMNÁ    JÓGA  PRE    SENIOROV

KAŽDÝ   UTOROK  OD  11,00  - 12,00 HOD

Pravidelným cvičením si zlepšíte ohybnosť kĺbov a ostanete nezávislí do vysokého veku, zlepší sa prekrvenie celého tela, naučíte sa lepšie dýchať, uvoľniť napätie, ale hlavne

bude Vás to baviť a začnete sa dobre cítiť!

Inštruktor Katarína Matulíková

0903 130 826, catymat@gmail.com

Na cvičenie si prineste deku a pohodlné oblečenie.

Ak máte nejaký zdravotný problém, poraďte sa so svojim lekárom.

JOGA

Joga je starodávny súbor vedomostí, ktorý vznikol v Indii pred viac ako 5000 rokmi. Slovo "Yoga" znamená v preklade "zjednotiť alebo integrovať." Joga je o zjednotení vedomia jednotlivca s univerzálnym vedomím.

Jogíni verili, že človek môže dosiahnuť harmonický stav so sebou a so svojím prostredím. Telo, myseľ a duch by mali byť jedno. Aby tieto aspekty mohli byť zjednotené, je dôležité mať v harmónii svoje emócie, činy a myšlienky. Jogíni zanechali popis cesty, ako dosiahnuť a udržať tento rovnovážny stav. Hlavné princípy jogy  - telesné cvičenie, dýchanie a meditácia sú prostriedkom k tomuto stavu.

V joge sa k telu pristupuje s láskou a rešpektom, lebo práve ono je základným prostriedkom pre ľudskú prácu a rast. Jogové cvičenia zlepšujú krvný obeh, stimulujú vnútorné orgány a endokrinný systém nášho tela, čoho výsledkom je zlepšenie zdravia.

Dýchacie techniky sa vyvinuli z konceptu, že dych je zdrojom života. V joge žiaci postupne získavajú kontrolu nad svojím dýchaním pomocou jeho vedomého predlžovania a usmerňovania. Sústredením sa na dýchanie pripravujú svoju myseľ na ďalší krok - meditáciu.

Pri meditácii ide hlavne o upokojenie mysle a sústredenie sa na prítomný okamih. Cvičením telesných pozícií a dýchacích techník, ktoré vedú k precíteniu vlastného tela, joga rozvíja našu sústredenosť a znižuje stresový hormón v tele, tým pádom zlepšuje kvalitu nášho života.